Zasady Death Note 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Zasady Death Note

Go down 
AutorWiadomość
Naleśnik

avatar

Licznik śmierci : 9639

Liczba postów : 58
TSNF : Taka Sobie Niebieska Fanaberia
Skąd : Z domu

Karta postaci
Funkcja na forum:
Ostrzeżenia: (0/3)
Pochwały:

PisanieTemat: Zasady Death Note   Sob Maj 12, 2012 1:42 pm

I
*Człowiek, którego imię zostanie wpisane do tego notesu umrze.
*Ten notes nie zadziała, jeżeli piszący nie będzie znał tworzy osób, której imię wpisuje. Tak więc osoby posiadające to samo imię nie będą dotknięte.
*Jeżeli przyczyna śmierci zostanie wpisana w ciągu 40 sekund od napisania imienia, tak się stanie.
*Jeżeli przyczyna śmierci nie zostanie sprecyzowana, osoba umrze po prostu na atak serca.
*Po napisaniu przyczyny śmierci, szczegóły jej dotyczące powinny być wpisane w kolejnych 6 minutach i 40 sekundach.

II

*Ten notes stanie się własnością świata ludzi, gdy tylko dotknie ziemi (dotrze do) świata ludzi.
*Właściciel notesu widzi i słyszy pierwotnego właściciela, tzn. boga śmierci.
*Człowiek, który używa Death Note nie może pójść ani do piekła ani do nieba.

III

*Jeżeli czas śmierci jest wpisany w trakcie 40 sekund po tym jak przyczyna śmierci została określona jako atak serca, to czas śmierci może jeszcze być manipulowany. Śmierć może nastąpić najwcześniej 40sekund po tym jak zostało napisane imię.
*Człowiek, który dotknie Death Note może słyszeć i widzieć Shinigami, który jest prawowitym właścicielem notesu, nawet jeśli ta osoba nie jest właścicielem Death Note

IV

*Osoba posiadająca Death Note będzie śledzona przez boga śmierci - prawowitego właściciela, póki nie umrze.
*Gdy człowiek użyje Death Note, bóg śmierci pojawia się przed nim/nią zazwyczaj w okresie do 39 dni od wżycia notatnika.
*Bogowie śmierci, prawowici właściciele Death Note, w zasadzie nie robią niczego, co pomogłoby, lub uniemożliwiło śmierć spowodowaną przez notatnik.
*Bóg śmierci nie ma obowiązku tłumaczyć wszystkich zasad korzystania z notatnika, ani reguł, które będą obowiązywały nowego właściciela

V

*Bóg śmierci może, wpisując ludzkie imię do notesu, przedłużyć swoje życie, czego nie może uczynić człowiek.
*Osoba może skrócić swoje życie używając notesu.
*Posiadacz Death Note może, w zamian za połowę czasu swojego życia, wziąć oczy boga śmierci, które są w stanie zobaczyć imię i pozostały czas życia osoby obserwowanej.
*Bóg śmierci nie może zostać zabity przez pchnięcie nożem w serce lub strzał w głowę. Jednakże, istnieją sposoby na jego uśmiercenie, które nie są znane nawet bogu śmierci.

VI

*Okoliczności śmierci nie sprawdzą się, jeżeli osoba nie będzie wstanie czegoś fizycznie zrobić lub definitywnie nie będzie to leżało w jej naturze.
*Jak szczegółowe mogą być detale nie wiedzą nawet sami bogowie śmierci. Musisz próbować i się dowiedzieć.

VII

*Jedna strona wyrwana z Death Note, czy nawet mały jej fragment działa jak cały notatnik. *Pisać możemy czymkolwiek (np. środkami kosmetycznymi, krwią itd.), o ile wpisujemy bezpośrednio do Death Note i pozostaje to czytelne.
*Nawet pierwotni właściciele Death Note, Shinigami nie wiedzą o nim zbyt wiele.

VIII

*Można też napisać powód i/lub detale dotyczące śmierci przed wpisaniem nazwiska. Imię trzeba umieścić przed wpisanymi informacjami.Imię wpisać można najpóźniej po ok. 19 dniach (według ludzkiego kalendarza).
*Nawet kiedy nie posiadasz Death Note, to jeżeli wpiszesz imię osoby której twarz znasz do notatnika to ona umrze.

IX

*Death Note nie zadziała na ludzi młodszych niż 780 dni.
*Death Note nie zadziała, jeżeli imię ofiary zostanie źle napisane cztery razy.

X

*"Samobójstwo" jest prawdopodobne dla wszystkich ludzi. Teoretycznie wszyscy ludzie są w stanie popełnić samobójstwo. Dlatego nie jest to traktowane jako coś "niemożliwe do spełnienia".
*Jeżeli przyczyna śmieci danej osoby ma być samobójstwem albo wypadkiem i pociągałaby za sobą śmierć innych osób, niewymienionych w Death Note, ta osoba umrze po prostu na atak serca. Jest tak, aby zapobiec śmierci ludzi, którym ona nie jest -pisana-.

XI

*Nawet, jeśli wpiszemy już imię ofiary, czas śmierci i przyczynę zgonu w Death Note,to czas i szczegóły można zmieniać tyle razy ile nam się podoba, o ile zmieścimy się w 6 minutach 40 sekundach. No i, oczywiście, musimy zdążyć zanim ta osoba umrze.
*Kiedy chcemy zmienić coś wpisanego do Death Note, to musimy najpierw przekreślić to, co chcemy zmienić dwoma prostymi kreskami, pamiętając o limicie czasu - 6 min 40 sek.
*Jak widać powyżej, czas i okoliczności śmierci mogą zostać zmienione, ale jak już czyjeś imię trafi do Death Note, to nie uniknie on śmierci.

XII

*Jeżeli zgubisz Death Note, lub zostanie ci on ukradziony, stracisz jego posiadanie, jeżeli nie odzyskasz go w ciągu 490 dni.
*Jeżeli wymieniłeś połowę swojego życia za moc oczu Shinigami, stracisz tą moc, wraz z wszystkimi wspomnieniami o Death Note, w chwili, kiedy przestaniesz być jego posiadaczem. Jednak życie, które oddałeś za oczy nie zostanie ci zwrócone.

XIII

*Możliwe jest pożyczenie Death Note drugiej osobie, bez tracenia posiadania. Tamta osoba też będzie mogła pożyczyć Death Note.
*Shinigami nie będzie podążał za osobą pożyczającą Death Note. Bóg śmierci zawsze pozostaje z właścicielem jego Death Note.Ponadto, osoba, która pożyczyła Death Note nie może otrzymać mocy oczu Shinigami.

XIV

*Jeżeli właściciel Death Note umrze podczas, gdy pożycza Death Note, posiadanie przejdzie na osobę, która trzyma Death Note w danym czasie.
*Jeżeli Death Note zostanie skradzione, a właściciel zginie z ręki złodzieja, posiadanie przejdzie automatycznie na złodzieja.

XV

*Jeśli to samo nazwisko zostanie wpisane w więcej niż dwóch Death Note, zadziała ten, który został wypełniony jako pierwszy, niezależnie od wpisanego czasu zgonu.
*Jeśli wpisano nazwisko w więcej niż dwóch Death Note w odstępie 0,06 sekundy, uznawane jest to za wpis jednoczesny; w tym wypadku Death Note nie zadziała, a osoba, której nazwisko wpisano nie umrze.

XVI

*Bóg śmierci musi posiadać przynajmniej jeden Death Note. Ten notatnik nie może być pożyczany ani wypełniany przez człowieka.
*Wymiana Death Note między Shinigami nie stanowi żadnego problemu.

XVII

*Jeśli bóg śmierci, przy użyciu Death Note, zdecyduje zabić mordercę jednostki, to życie jednostki zostanie przedłużone a bóg śmierci umrze.
*Martwy bóg śmierci znika lecz jego Death Note pozostaje. Posiadanie Death Note przechodzi na następnego boga śmierci, który dotknie notesu, w ogólności jednak wraca on do Wielkiego boga śmierci.

źródło: diff-anime.pl
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://new-death-note.forumpl.net
 
Zasady Death Note
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Nowa Era Death Note ::  :: 
WIELKA KSIĘGA PRAWA
-
Skocz do:  
Edycja grafiki: Naleśnik